Chyba żaden rodzic nie powie, że jest zadowolony, kiedy jego dziecko narzeka na bóle brzucha, problemy z trawieniem czy inne dolegliwości związane ze swoim samopoczuciem

Chyba żaden rodzic nie powie, że jest zadowolony, kiedy jego dziecko narzeka na bóle brzucha, problemy z trawieniem czy inne dolegliwości związane ze swoim samopoczuciem. W tej wcale nierzadkiej sytuacji wspomóc możemy się korzystając z mleka modyfikowanego o specjalnie przygotowanym składzie. Gdy dziecko ma problemy z wypróżnianiem warto postawić na sprawdzone rozwiązanie. Specjaliści przez ostatnie kilkanaście lat starali się opracować mleko o perfekcyjnym składzie dopasowanym do potrzeb najmłodszych. W taki sposób powstało Bebiko 5 – mleko następne po 3. roku życia.

Co kryje się w składzie mleka Bebiko 5? Krótkie omówienie

Bebiko 5 jak każde mleko dla niemowląt ma szereg wyróżniających je zalet. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wysoką zawartość białek mlecznych, obecność galaktooligosacharydów oraz dodatek witamin i minerałów. Niemniej ważny dla wsparcia komórek nerwowych są kwasy tłuszczowe OMEGA-3 – w Bebiko 5 pochodzą one w głównej mierze z olejów roślinnych –  słonecznikowego, rzepakowego i kokosowego. Istotnym aspektem jest witamina B-12, której niedobory, ze względu na brak produktów odzwierzęcych w diecie, często stwierdza się u najmłodszych.

Bebiko 5 – Od kiedy rozpocząć karmienie?

Karmienie mlekiem Bebiko 5 rzecz jasna nie rozpoczyna się od pierwszego miesiąca życia. Jest to mleko modyfikowane przeznaczone wyłącznie dla dzieci po 3. roku życia. Wcześniej należy podawać wersje oznaczone numerami 4, 3, 2 bądź 1 – zależnie od wieku i zaleceń lekarza.

Co mówi etykieta bebiko 5? Zasady podawania i rozsądnego dawkowania

Pierwszą rzeczą o jakiej musi pamiętać każdy dorosły jest odpowiedzialność. Aby mieć pewność, że nie naruszymy wrażliwego organizmu naszej pociechy wszystkie pokarmy powinniśmy podawać zgodnie z nakreślonymi na opakowaniu regułami. W związku z tym Bebiko 5 należy traktować ze szczególną ostrożnością. Mleko bowiem nie można przesypywać do osobnych opakowań ani podawać go osobną łyżką. Należy wykorzystywać tylko dołączoną do zestawu miarkę.

Aby prawidłowo podać mleko należy wyparzyć butelkę, smoczek, przegotować wodę. Następnie wsypujemy proszek do butelki i zalewamy gorącą wodą. Szczelnie zakręcamy, wstrząsamy i odczekujemy kilka minut aż rozpuszczą się wszystkie grudki. Gdy temperatura cieczy spadnie do około 40 stopni Celsjusza śmiało możemy podać butelkę dziecku.

Samo dawkowanie mleka jest proste i intuicyjne. Jedna miarka ma około 4,5 gramów. Cała porcja składa się z trzech miarek, co łącznie daje 13 gramów. Takich porcji każdego dnia zaleca podawać się trzy (jeśli karmimy wyłącznie butelką).

Food obraz autorstwa freepik - www.freepik.com